HUDEBNÍ FESTIVAL

Setkání cimbálových muzik Valašského království

je hudebním folklorním festivalem s mezinárodní účastí

dětských a dospělých lidových muzik valašské kultury

Karpatského oblouku trojmezí Slovenska, Polska a

České republiky (Těšínského Slezska a Valašska).

Program

 

Čtvrtek 19.5.2016

16.30 hod.: otevření soutěžní výstavy kreseb žáků frenštátských škol s udělením věcných odměn vítězným pracím. Výstavu otevírá starostka města Mgr. Zdeňka Leščišinová ve vestibulu Domu kultury, ředitel hudebního festivalu Radomír Golas ml. a ředitel Městs. kulturního střediska Marian Žárský. Na zahájení vystoupí s kulturní vložkou pěvecký sbor ZUŠ Senzaband.

 

Pátek 20.5.2016

15.30 hod.: pořad Vystoupení děti mateřských škol

  1. Trojanovjánek MŠ Trojanovice
  2. Valášek MŠ Frenštát p.R.
  3. Dolňánek MŠ Kunčice p.O.

15.30 hod.: Tvořivá dílna (kreslení na keramiku pro děti i dospělé).

16.15 hod.: pořad Setkání dětských lidových hudeb

  1. Malý Sedmikvítek ČR
  2. Jetelinka – Jaworzynka Těšínsko PL 5
  3. Ondřejníček - Kunčice p.O. ČR
  4. Lachovček - Púchov, SK
  5. Strunečka – Zlín ČR
  6. Hajovček – Strečno SK
  7. Pěvecký sbor Holišan – Púchov SK
  8. Strunka – Zlín ČR

17.45 hod.: pořad k 60. výročí úmrtí skladatele a sběratele lidových písní – frenštátského rodáka Jana Nepomuka Poláška (účinkuje CM Sedmikvítek, Senzaband ZUŠ, CM Radhošť Trojanovice, Nykl Band ZUŠ, zvukové záznamy z CD CM J.N.Poláška)

19.00 hod.:pořad Folklorního tanečního souboru Šmykňa

20.15 hod.: pořad hudební skupiny LAMTRIO z Frenštátu p.R.

21.15 hod.: zakončení pátečního programu

 

Sobota 21.5.2016

10.00 hod. : Koncert dechové hudby Javořinka z Lichnova

10.30 hod.: přijetí hostů, záštit a  sponzorů starostkou města.

11.30 hod.: pořad Vyhrávají orchestry ZUŠ

  1. Taneční orchestr I
  2. Taneční orchestr II

13.30 hod.: Tvořivá dílna (kreslení na keramiku pro děti i dospělé).

13.30 hod.: Slavnostní zahájení hudebního festivalu trubačů ZUŠ za účastí pořadatelů, hostů, sponzorů a záštit

13.45 hod.: tradiční pořad Setkání cimbálových muzik Valašského království

  1. CM Javořina – Rožnov p.R.
  2. CM J.Nechanického – Hovězí
  3. CM Kordulka – Vsetín

14.50 hod.: pořad romské skupiny Cikne Čhave z N.Jičína

15.05 hod.: pořad etnické skupiny PABLO

15.25 hod.: pořad romské skupiny Cikne Čhave z N.Jičína

15.45 hod.: pořad Hrají muziky Vyšehradské čtyřky

  1. L´H Podpoľanec  SK
  2. Kapela Warzonka - Jelesnia PL
  3. Ritka Magyar Folkband HU
  4. CM Petra Valy ČR

17.30 hod. : pořad exkluzivního slovenského tanečního folklorního souboru Podpoľanec z Detvy

19.00 hod.: pořad pouliční kapely WOLFARIAN z Brna

20.00 hod.: závěr hudebního festivalu s pozváním diváků na hudební festival v roce 2017

20.00 hod.: beseda u cimbálu v restauraci Radegastovna Za vodou (hraje CM Petra Valy)